Увага! Це архівна версія сайту. Новий сайт ВЕГО «МАМА-86» знаходиться ТУТ

Основні види діяльності організації «МАМА-86»

Проект «Зелений вибір України» спрямований на формування у споживача екологічно виваженого індивідуального вибору шляхом надання відповідної інформації та ілюстрації такої інформації практичними прикладами; підвищення екологічної обізнаності та активності громадян; реалізацію наявних можливостей у відстоюванні громадянами своїх прав на безпечне та сприятливе довкілля. Виконавцями проекту є регіональні відділення ВЕГО «МАМА-86» в Артемівську, Ніжині, Одесі, Полтаві, Севастополі, Татарбунарах, Харкові, Феодосії, Яремче. Координує проект київський офіс ВЕГО «МАМА-86».

Кампанія «Питна вода в Україні» має на меті підвищення обізнаності населення щодо впливу якості води на здоров’я, сприяння вирішенню проблем якості питної води на місцях та залучення громадськості до вирішення цих проблем. Ідея проекту народилася у 1997 році в ході обговорення учасниками літнього табору-семінару найгостріших медичних та екологічних проблем України. З’ясувалося, що саме якість питної води хвилює мешканців усіх регіонів країни. Нині проект «Питна вода в Україні» об’єднує 11 регіональних організацій «МАМА-86». Учасники проекту розробляють і апробують різноманітні проекти що стосуються водопостачання, економії та підвищення якості питної води, охорони водних джерел тощо. Напрацьований досвід стає надбанням як осередків «МАМИ-86», так й усіх зацікавлених громадських, державних, наукових та бізнесових організацій.

Проект «Співпраця задля збалансованого розвитку на селі» виконується в рамках кампанії «Питна вода в Україні» у партнерстві з Жінками Європи за спільне майбутнє (WECF) за фінансової підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Нідерландів. Проект спрямований на вирішення проблем водопостачання та санітарії, як засад життєзабезпечення і стійкого розвитку на селі із залученням громадськості та розвитком співпраці всіх зацікавлених сторін.

Проект «Вода, санітарія та гігієна» (WASH — Water Sanitation and Hygiene) виконується в рамках кампанії «Питна вода в Україні». Кампанія WASH є ініціативою WSSCC (Water Supply and Sanitation Collaboration Council — Рада зі співпраці в галузі водопостачання та санітарії).

Проект «Дніпро очима дітей» здійснювався Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86» в рамках кампанії «Питна вода в Україні» за підтримки гранту, наданого Центром досліджень міжнародного розвитку, Оттава, і за фінансової підтримки Програми ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра .

Проект «Еко-Телефон» надає громадянам доступ до достовірної екологічної інформації про стан навколишнього середовища, взаємозв’язок між якістю довкілля та здоров’ям людей. Створена в рамках проекту інформаційна служба надає консультації з питань здорового способу життя, захисту екологічних прав громадян України тощо. Консультанти та експерти Еко-Телефону працюють в 11 містах України. Найбільший досвід має київський офіс Еко-телефону, який приймає до 10 дзвінків щодня, відповідаючи в середньому на 4-5 запитань по кожному дзвінку.

Комп’ютерна діагностика стану здоров’я: медичне обстеження стану всіх систем та органів організму.
Починаючи з 1995 року, близько 2000 дітей з малозабезпечених сімей були безкоштовно обстежені за методом Фоля й отримали первинні медичні рекомендації на основі даних обстеження.

Проект «Київ-2003» має на меті надати українським громадянам можливість вплинути на формування загальноєвропейської екологічної політики.
У травні 2003 року в Києві відбулася подія світового значення — п’ята конференція «Довкілля для Європи», яка зібрала міністрів довкілля Європи та СНД за участі представників США, Канади, впливових міжнародних організацій. З 2001 року «МАМА-86» у співпраці з Всеукраїнською коаліцією неурядових екологічних організацій «Альтер-Еко» та Stakeholder Forum for Our Common Future (Великобританія), здійснювала проект «Київ-2003» у рамках підготовки до конференції. Ця робота була спрямована на залучення широких верств громадськості до обговорення питань, внесених до порядку денного Конференції, а також підвищення обізнаності громадськості щодо екологічних проблем Європи та Північної Євразії. Провідниками ідей проекту виступили 56 місцевих та регіональних НУО, через які доступ до участі в процесі «Довкілля для Європи» отримали ті громади та групи населення, які не мають власних організаційних та комунікаційних можливостей.

Екологічна політика — діяльність, спрямована на захист інтересів громадян України, українських НУО на місцевому, національному і міжнародному рівні, лобіювання рішень, що сприяють розвитку третього сектора, запровадження в Україні принципів збалансованого розвитку. «МАМА-86» співпрацює із органами законодавчої та виконавчої влади, міжнародними організаціями та проектами. Організація є членом Громадської ради при Міністерстві навколишнього середовища України та оргкомітету з підготовки до Міністерської конференції «Києв-2003», брала активну участь у підготовці та проведенні першої та другої Всеукраїнських конференцій екологічних неурядових організацій, підготовці та проведенні громадських слухань щодо закону України «Про питну воду та питне водопостачання» тощо.

У травні—листопаді 2003 року Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» у партнерстві з організацією Stakeholder Forum for Our Common Future (Великобританія) за підтримки гранту, наданого Посольством Великобританії в Україні і за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства здійснювала проект під назвою «Екологічна демократія в Україні».

Літній табір-семінар має на меті обмін досвідом та організацію співпраці між неурядовими організаціями України. Близько 40 активістів мережі «МАМА-86» та споріднених організацій збираються щоліта в екологічно чистих зонах України щоб обговорити проблеми охорони довкілля та здоров’я й виробити спільні підходи до їх вирішення. Табір-семінар наочно демонструє принцип «МАМИ-86» щодо надання жінкам реальних можливостей брати участь у громадському житті. Учасницям семінару не треба обирати між участю у дискусіях та необхідністю оздоровити дітей, оскільки діти приїжджають до табору з мамами й знаходяться під наглядом вихователів та інструкторів, які ведуть заняття у своєрідній літній екологічній школі.

Тренінг з інформаційних технологій: допомога представникам НУО в освоєнні та поліпшенні навичок роботи з сучасними інформаційними та комунікаційними технологіями.

Плани дій з гігієни довкілля (ПДГД). Низка різноманітних проектів, які були націлені на залучення громадськості до підготовки та обговорення ПДГД як на національному, так і місцевому рівнях.
Такі плани є потужним інструментом організації різних секторів суспільства у формуванні та реалізації екологічної політики. Національний ПДГД був затверджений Кабінетом Міністрів України, місцеві плани у Києві, Ніжині та Севастополі також отримали офіційну підтримку й зараз втілюється в життя.