Відбулась експертна зустріч з обговорення прогалин в існуючому законодавстві щодо формулювання водної безпеки та водної стратегії України Печать
20.07.16 13:45

caption7 липня 2016 р. в рамках Національного політичного діалогу (НПД) зацікавлених сторін «Переосмислення водної безпеки для України» відбулась експертна зустріч з обговорення прогалин в існуючому законодавстві щодо формулювання водної безпеки та водної стратегії України.

Захід проходив у водно-інформаційному центрі «Музей води» (м. Київ, вул. Грушевського 1в). Ініціатором НПД є Глобальне водне партнерство (ГВП) України, організатором цієї зустрічі виступила Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «МАМА-86».

У заході взяли участь представники Держводагентства України, Дніпровського басейнового управління водних ресурсів, Українського центру екологічних та водних проектів, ГВП-Україна, Українського гідрометеорологічного центру, Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Апарату РНБО, Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, екологічного консалтингу Blue Rivers, Інституту водних проблем і меліорації НААН Держводагентства, Інституту міського господарства, та ВЕГО «МАМА-86».

Основним завданням експертної зустрічі стало обговорення можливих прогалин в стратегічних питаннях, а саме: в парадигмі, методиці, принципах, підходах, баченні проблем і методів їх подолання, між існуючими документами з водної стратегії України — (зокрема, водні розділи Екологічної Стратегії 2010 року та Водна Стратегія (наукові основи) розвитку водного господарства, Законопроект №3603) і останніми міжнародними стратегічними документами: щодо водної безпеки (ГВП, ОЕСР, ІРСС), водної Цілі сталого розвитку (ЦСР) № 6 та водних Директив ЄС.

Під час обговорення розглядались такі питання необхідності переходу від реагування та кризу менеджменту на проактивний підхід в управлінні водними ресурсами заснований на управлінні ризиками, впровадження управління доступом, так і потребами, переходу від водопостачання до сервісу; формулювання водних цілей, завдань та шляхів розвитку моніторингу які випливають з міжнародних зобов’язань щодо євроінтеграції, ЦСР та Протоколу про воду та здоров’я, були обговорені проблеми адаптації управління водними ризиками в умовах зміни клімату, про що свідчать основні тенденції щодо потепління та актуальна тривожна інформація про не відновлення вмісту вологи в ґрунтах до цього часу після посухи 2015.

На основі проведеної зустрічі будуть підготовлено експертні висновки щодо прогалин в існуючому законодавстві з визначення водної безпеки та формулювання водної стратегії України та рекомендації з їх усунення.

Більше фотографій дивіться тут.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости Відбулась експертна зустріч з обговорення прогалин в існуючому законодавстві щодо формулювання водної безпеки та водної стратегії України
Google+