Заява ВЕГО «МАМА-86» щодо трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова Друк
Четвер, 02 червня 2016, 12:40

mama-86-logo-240x160ВЕГО «МАМА-86» висловлює глибоке співчуття усім, хто відчув наслідки чергової екологічної катастрофи, що відбулася 30 травня 2016 р. на Грибовицькому сміттєзвалищі та миттєво забрала життя чотирьох людей, а також негативно вплинула на стан довкілля і здоров’я людей, які мешкають у цьому географічному регіоні.

Ця подія стала логічним результатом відмови відповідальних гілок влади усіх рівнів комплексно вирішувати проблему твердих побутових відходів, незважаючи на існування багатьох ініціатив, звернень, пропозицій та законопроектів (за інформацією від народного депутата Ганни Гопко зараз у Верховній Раді України зареєстровано понад 10 законопроектів) щодо покращання ситуації з твердими побутовими відходами в Україні.

ВЕГО «МАМА-86» поділяє погляди та дії усіх, хто опікується питанням якомога скорішого початку створення сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами в Україні і підтримує Звернення від Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» щодо переходу відповідальних органів влади, органів місцевого самоврядування від обіцянок до реальних кроків з вирішення проблем із відходами, як у Львівській області, так і на рівні всієї України.

На нашу думку, вже зараз влада повинна зробити перші кроки у цьому напрямку, а саме:

  1. Прийняти нову редакцію проекту Закону України «Про відходи» розроблену у відповідності з планом імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
  2. Розробити та прийняті законодавчо-нормативні акти, які стосуються нових видів небезпечних відходів, що стрімко утворюються у складі твердих побутових відходів (електронні, ртутьвмісні, медичні та фармацевтичні відходи), а також відходів упаковки і відходів тари та упаковки з-під небезпечних речовин, наприклад, пестицидів.
  3. Затвердити та профінансувати заходи підготовленої Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013–2020 роки.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини Заява ВЕГО «МАМА-86» щодо трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова
Google+