У Новій Каховці Всесвітній день навколишнього середовища відзначили акцією «Річці Дніпро — чисті береги» Друк
П'ятниця, 06 червня 2014, 17:34

captionВсесвітній день навколишнього середовища, який щорічно відзначають 5 червня, у Новій Каховці (Херсонська область) пройшов під гаслом «Річці Дніпро — чисті береги».

Члени Новокаховської міської громадської екологічної організації «МАМА-86-Нова Каховка» Таїса Козак, Валентина Кольцова, Маргарита Бєхтєрєва, Ірина Кучеренко, Альона Поруб, Віталій Козак та студенти Агротехнічного коледжу з групи ОЕ 91/13 — всього 20 осіб — активно долучились до проведення акції.

Активісти зокрема обстежили і відібрали для лабораторного аналізу проби води з трьох струмків, з яких люди беруть воду на питні потреби. Студенти коледжу очистили від сміття 300 метрів берегової смуги Дніпра і зібрали 10 великих мішків відходів. Після прибирання студенти спільно із членами «МАМА-86-Нова Каховка» провели дослідження води річки Дніпро та струмка, який в неї впадає, на вміст розчиненого кисню, рН та нітратів. Із усіх обстежених показників не відповідав санітарним вимогам показник вмісту розчиненого кисню в воді річки Дніпро, який становив 3 мг/дм3 при нормі 4–6 мг/дм3.

Активісти також мали змогу отримати насолоду від відвідин Центру сімейного відпочинку «Казкова діброва» завдяки запрошенню керівництва цього закладу. Ще в середині 1990-х рр. місцевий підприємець і скульптор-різьбяр Михайло Навроцький організував центр для відпочинку містян у центральному парку Нової Каховки, облаштувавши там міні-зоопарк, доглянуті сквери зі струмками та ставками. Їх прикрашають 150 дерев’яних скульптур казкових героїв, автором яких є М. Навроцький. У зоопарку живуть муфлони, павичі, сови, дикі гуси і багато інших тварин.

Всесвітній день навколишнього середовища був започаткований Організацією Об’єднаних Націй у 1972 році з метою привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес та відповідні дії. У 2000 р. у цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля — приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб посилити відповідальність людей за стан та охорону навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку, а також сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади.

Всесвітній день навколишнього середовища у різних куточках світу відзначають по-різному: вуличними акціями, велопробігами, «зеленими» концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, висадженням дерев, кампаніями з утилізації відходів і прибирання території, а також безліччю інших способів.

 photo-1 photo-2 photo-3 photo-5 photo-6 photo-7 photo-8 photo-9 photo-10 photo-11

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини У Новій Каховці Всесвітній день навколишнього середовища відзначили акцією «Річці Дніпро — чисті береги»
Google+